Co ti sluší?

26. prosince 2009 v 13:25 | Limina |  Beauty
Avt75.jpg image by Before__and__afterUrčitě si nepřeješ, aby tvé vlásky opadávaly jako listí ze stromů. Spousta z nás nosí nesprávně střižené vlasy na svůj tvar obličeje. Budeš se divit, ale i takový správně zvolený účes dokáže udělat člověk štíhlejším či naopak plnějším. Možná máš problém s příliš vysušenými vlasy nebo se ti nepříjemně třepí. Naše rady ti zaručeně pomůžou dosáhnout toho nejlepšího efektu.
Při výběru účesu je nutné dbát na pár zásadních pravidel. A to:


 1. tvar obličeje
 2. postava
 3. kvalita vlasů
TVAR OBLIČEJE
Aby jsi zjistila svůj tvar obličeje stačí se podívat do zrcadla. Pokud máš však vlasy delší sepni si je do culíku.
 • Oválný obličej - tento tvar je považován za ideál. ucesyU tohohle typu je povoleno nosit jakýkoliv účes. Můžeš kombinovat vše od ofin až po nejrůznější extravagance - zkoukni například účesy, které nosí Victoria Beckham.
 • Kulatý obličej - tento typ obličeje je potřeba opticky zúžit. Vhodné jsou účesy střední délky po stranách obličeje rovné, nejrůzněji prostříhané a většinou ofina z čela. Pokud však ofinu máš ráda, nos ji spíše vrstvenou než rovnou. Vyhýbej se kudrlinkám, velkým vlnám a celkově účesům do šířky. Tento tvar obličeje má i známá zpěvačka Geri Halliwellová.
 • Hranatý obličej - poznáte podle vysokého čela a úzké brady. Velmi vhodné pro tento typ obličeje jsou pěšinky na straně a boky vlasů sestříhané tak, aby mířily do obličeje. Pěkně vypadají i jemné vlnky a kudrlinky. Raději se však vyhni rovným účesům a pěšince na středu. I dědička hotelového impéria Paris Hiltonová se tímto obličejem doslova pyšní.
 • Srdcovitý či trojúhelníkovitý obličej - zvol takové účesy, které ti budou překrývat tvé širší čelo a naopak které ti přidají na plnosti v okolí brady. Také je vhodná trvalá či nejrůznější kudrlinky. Pokud máš vlasy krátké, tak jedině s ofinkou, pokud naopak delší, zvol takový střih, aby ti pramínky v přední části mohly volně padat do obličeje. Rozhodně se vyhýbej pěšince učesané do středu a bohatým účesům, které ti protáhnou obličej. Tento obličej má i herečka Jennifer Anistonová.
POSTAVA
 • Štíhlá, rovná až chlapecká - pokud jsi majitelkou takové postavy, leckdo by ti mohl závidět. Ovšem ty nechceš přece působit jako suchárek, ale vypadat jako skutečná žena. Zaměř se proto na účes takový, který ti dodá více plnosti. Co třeba lokny a vlnky? Přidá ti to na kráse a budeš působit krásně přitažlivě. Skutečně nezáleží na délce vlasů, protože i při kratších vlasech můžeš vytvořit vlnité mikádo. Rozhodně si však vlasy nijak přehnaně nerovnej. Akorát to zdůrazní tvoji rovnou postavu.
 • Boubelatá nebo plnoštíhlá - tobě bude naopak moc slušet vrstvený účes střední délky. Pokud máš vlasy ještě krátké, nedělej si žádné patky. Raději je pěkně promelíruj a šikovně prostříhej. Vyhýbej se příliš krátkým účesům a účesům ostříhaných do obličeje. Ani s bohatou hřívou či objemem XXL příliš nezaboduješ.
 • Drobná, štíhlá až malá - pro tebe jsou ideálem hladké, vrstvené účesy a účesy, které tě opticky zvýší. Nenos příliš dlouhé vlasy, ale raději zkus nějaký pěkný krátký či střední střih. Co třeba mikádo nebo obyčejný klasický culík? Barvu vlasů vol spíše světlejší a pozornost připoutá také šikovně střižená ofina
 • Vysoká a atletická - ty máš tzv. vyhráno. Můžeš si dovolit téměř cokoliv. Experimentaci se meze nekladou. Záleží jen a jen na tobě, zda upřednostníš svoji sportovní stránku či se raději pokusíš o zvýraznění půvabu.
 • A patříš mezi ty, kteří oplývají velkým poprsím? I pro tebe tu je nachystán ten pravý účes. Musíš si ovšem zvolit, zda své poprsí raději zvýrazníš nebo schováš. Pokud sis vybrala možnost první, stačí, když si vlasy vyčešeš nahoru do drdůlku nebo nějakého culíku. Prostě pryč s vlasy z krku a ramen. Zajímavě vypadají i nejrůznější vlasové doplňky jako jsou velké spony, čelenky, gumičky apod. Pokud však nechceš zbytečně na své vnady upozorňovat, zvol lehce zvlněný účes nebo trvalou.
Pokud tě naše rady týkající se vlasů zaujaly, počkej si na pokračování, kde ti řekneme, jaký účes zvolit na podzim a poradíme ti s líčením podle tvaru obličeje.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama