Jak správně umývat vlasy

26. prosince 2009 v 10:55 | Limina |  Beauty
Článků o umývání vlasů je velmi mnoho. Kosmetických vlasových přípravků také ale přesto se nám občas objevují ve vlasech šupinky nebo dokonce lupy,vlasy se nám mnohdy překvapivě rychle mastí a mnoho dalšího. Už jsem psala o tom že bych nedoporučovala šampony 2v1,teď jsem tu s návodem jak si umejt vlásky aby byly svěží a čisťounké...  • 1.umývání vlásků: Měli bychom použít dostatečné množství vhodného šamponu,neuvádím množství protože to záleží na dělce a hustotě vlasů a taky na kvalitě šamponu. Vlasy bychom měli napěnit a masírovat pokožku hlavy bříšky prstů minimálně 2 minuty (myjeme vlažnou vodou),aby se odstranila přebytečná rohová vrstva z pokožky a abycho vlásky odmastily a očistily od nečistot a prachu.
  • 1.oplachování vlasů: Vlasy po prvním mytí oplachujeme cca 2-3minuty,proplachujeme důkladně a vlasy různě "pročechráváme" abychom opravdu vše spláchli x).
  • 2.mytí vlasů: Postupuje se jako u prvního mytí,ale už použijeme menší množství šampónu. Šampon bude většinou více pěnit,protože v prvním mytí sme pdstranili většinu nečistot.
  • 2.oplachování vlasů: Probíhá jako u prvního oplachování.
  • Kondicionér-maska: Kondicionér a maska mají za úkol uhladit povrch vlasu (vlas se jakoby stáhne) a vlasy vyživit a hlavně usnadňuje rozčesávání :). Šampon,kondicionér a vůbec celá tato "mycí technika" by měla být nejlépe ze stejné řady,abychom neriskovali vyrušení účinku jiným výrobkem. Kondicionér použijeme jak je psané na návodu a důkladně opláchneme. Opět oplachujeme vlažnou vodou 2-3 minuty,aby nezůstaly ve vlasech zbytky přípravku (rychlejší maštění vlasů atd).
Celý proces není nijak složitý ale přesto kdo to takhle opravdu dělá?:D.Já sama to tak dělám krátkou dobu ale rozdíl jsem pocítila HNED ;)
POZN: Pokud se vám mastí více vlasy,kondicionér nedávejte na kořínky vlasů k hlavě ale spíše na délku :) Popř mějte trošilinku chladnější vodu :) Masírováním v chladnější vodě neriskujete zvýšenou tvorbu mazu,naopak je pořádně pročistíte a promasírováním podpoříte prokrvení vlasů a těm se dostane více dobrých látek z krve:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama