Ofina? Je pro tebe? Nebo ne? ZJISTI

26. prosince 2009 v 13:18 | Limina |  Beauty
Už tady jednou byla. Na začátku předešlého roku se ofina po dlouhé době dostala do popředí zájmu. Poměrně brzy se o ní však přest alo mluvit. S koncem roku ale přišla zbrusu nově střižená ofina. To byl bod zlomu. Ofina byla zpět s plnou slávou. Nejlepší na tomto s tylu úpravy vlasů je ale bohatost variací a způsobů, jak jej můžete nosit.


Ofina je skvělý způsob, jak dodat nový šmrnc vašemu fádnímu, okoukanému vzhledu. Osvěží dlouhé nebo polodlouhé vlasy, ale také mikádo nebo krátký rozcuch. Existují tři způsoby, jak si ji nechat střihnout.

PRAVIDLO 1 - HUSTÁ OFINA

Možná půjde vaše vzpomínka na tento způsob střihu někam do vašeho raného dětství, kdy všechny děti svorně nosily hustě střiženou ofinu k obočí (styl helma) a působily tak poněkud uniformně. Každopádně tento styl ofiny je trochu jiný. Vlasy jsou střižené od úrovně spánků, sahají až k obočí či mírně nad něj, nebo ho naopak překrývají. Hodí se zvláště pro ženy, které mají podlouhlý, oválný nebo hranatý obličej a vysoké čelo. Je to maximálně stylový účes.

PRAVIDLO 2 - NA PATKU

Delší, hustší, jakoby padající do očí. I když můžete mít dojem, že by vás délka ofiny dosahující téměř pod oči maximálně rozčilovala, můžete z ní učinit svou novou image.

PRAVIDLO 3 - ULIČNICKÁ


Tento styl ofiny potřebuje nejen jistou dávku odvahy, ale také hezky souměrnou tvář. V kratší délce, působící téměř chlapeckým dojmem, dokonale vyniknou vaše rysy, zejména přivedete pozornost k očím. Nejlépe se hodí k prostříhaným nebo krátkým vlasům.

OFINA NENÍ PRO VÁS, KDYŽ...

Ofina je natolik výrazná úprava účesu, že není univerzálně vhodná pro každou ženu. Je několik pravidel, kdy je lepší se jí vyhnout.
* MÁTE KULATOU TVÁŘ - ofina připoutává pozornost k linii spodní čelisti a zvýrazňuje ji. Proto by vaše kulatá tvář mohla vypadat ještě kulatější.
* MÁTE KUDRNATÉ VLASY - pokud ji opravdu moc chcete, je třeba být připravena na vytrvalé foukání vlasů dorovna a narovnávání.
* MÁTE NEPOSLUŠNÉ VLASY - takzvané líznutí vlasů zhruba uprostřed sebere vzhledu ofiny vše z její stylovosti. Jistým řešením může být velmi hustá a delší ofina, ale i tak buďte spíše opatrná.

JAK JI UPRAVOVAT:

Pamatujte, že ofinu lze stylizovat na mnoho způsobů od hladké a rovné po jakoby nedbale rozcuchanou. Nesnažte se kopírovat přehnaně upravený a "podtočený" styl osmdesátých let - a nemůžete nic zkazit.
* DLOUHÉ OFINY JSOU "IN" - začněte těsně pod obočím a v této úrovni nechte vést hlavní střih.
* TUPĚ ZASTŘIŽENÉ PRAMÍNKY působí dramatičtěji a vypadají fantasticky, pokud se rozhodnete je prezentovat jako svůj styl. Jestliže na vás má opravdu vyniknout, podtrhněte ji extravagantnějšími kousky oblečení a potřebnou dávkou sebevědomí. * NA KAŽDODENNÍ ÚPRAVU se hodí jemně zubatě sestřihaná ofina s jednotlivě oddělenými pramínky.
* ZAHOĎTE KULATÝ KARTÁČ! Tento styl vypadá tak skvěle právě díky přirozenosti tvaru a vzhledu. Nechte vlasy volně padat a nesnažte se, aby ofina působila přehnaně upraveným dojmem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama