Trápí tě nafouklý bříško? Zjisti důvody!

25. prosince 2009 v 0:34 | Limina
Ovoce
Ovoce je potravina, která se velmi rychle stráví. Když se ovoce podává až po nějakém větším jídle, zvětší obsah střev i žaludku. Ve střevech začne kvasit a vytvoří se plyny. Ty břicho nafouknou a vznikne bolest.

Některé tekutiny
Pokud u snídaně vypijete kávu, černý čaj nebo některé silně kyselé ovocné nápoje, tak vysoce podpoříte nadýmání. Naopak bylinný, mátový nebo zelený čaj trávení podporují a urychlují. Důležitý je samozřejmě i správný pitný režim. Nepijte velké množství najednou, ale třeba během dvou hodin, sklenici po doušcích. Lze tak vypít dva litry tekutin, potřebných pro odplavení škodlivých látek z těla.

Draslík a sodík
Důležitý je také poměr mezi sodíkem a draslíkem. Sodík, který je obsažený např. v kuchyňské soli, váže v těle vodu a způsobuje otoky. Draslík zase umožňuje vylučování vody z organismu. To znamená, že je třeba omezit příjem sodíku a zvýšit příjem potravin, bohatých na draslík (banány, špenát, kuřata, fazole).

Posílení břicha
Pro posílení břišní stěny je účinná masáž břicha, která se provádí plochou dlaně ve směru hodinových ručiček. Osvědčují se i cviky, u nichž se břicho rychle stahuje a uvolňuje (např. prudkými a krátkými nádechy). Svaly na bříšku zpevníte třeba sedy lehy.

Jak si udržet ploché břicho?
Ploché břicho se Vám podaří udržet, pokud odstraníte nadýmání a zácpu, způsobenou zvýšenou konzumací potravin s vlákninou. V nejlepším případě jezte ovoce se slupkou, zejména jablka a hrušky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama